Čistá Plzeň

Logo - Video - Vizuální styl - Web

V měsících listopad 2014 – duben 2015 jsem s kolegou vytvářel novou vizuální identitu společnosti Čistá Plzeň.

Od 1. září 2015 byl na území města Plzně zaveden nový systém nakládání s komunálním odpadem. Jeho provoz začala zajišťovat výhradně společnost Čistá Plzeň (původním jménem Plzeňské komunální služby), která sjednotila předchozí stav, v němž svoz odpadu v Plzni obstarávalo několik soukromých komerčních firem.

S připravovaným nástupem této společnosti do ekosystému města Plzně bylo potřeba vytvořit novou identitu, s níž budou občané Plzně každý den přicházet do styku.

LOGOMANUÁL
logomanual4

Inspirační zdroje

inspirace-ekologie

Ekologie

inspirace-recyklace

Recyklace

inspirace-clovek

Člověk

inspirace-piktogram

Piktogram

inspirace-sipky
inspirace-vysledek

Čistá Plzeň

logo011

Logotyp

Ve veřejném prostoru funguje symbol jako piktogram, který upozorňuje občany na jejich odpovědnost vůči životnímu prostředí. Zároveň jim připomíná, že svým každodenním chováním rozhodují o tom, v jakém stavu bude prostředí, ve kterém všichni společně žijeme.

Ve firemním prostředí potom symbol definuje společnost  Čistá Plzeň a její zaměstnance jako skupinu lidí, kteří mají fungování cyklu nakládání s odpady a recyklace ve svých rukách a nesou za něj zodpovědnost. Přitom mají dostatek sil, aby svoji službu veřejnosti dobře  naplnili.

logo02

Konstrukční nákres

Čistota, příroda, preciznost – tato klíčová slova jsou pro společnost příznačná. Konstrukce výsledného loga z těchto pojmů vychází a dává tak vzniknout čisté a zapamatovatelné značce.

Výsledný symbol vznikl průnikem devíti kruhů. Postavení recyklačních šipek je definováno trojúhelníkem zasazeným do centrálního kruhu. Síla linky textu odpovídá síle linky symbolu.

logo03

Typografie

Jeho autorka Julieta Ulanovská se nechala inspirovat starými plakáty a dopravním značením ve čtvrti Montserrat v Buenos Aires. Jejím cílem bylo zachránit zbytky urbanistické typografie, které ve čtvrti zůstaly, zdigitalizovat je a nabídnout světu k dalšímu užití.

Doplňkovým písmem je Source Sans Pro, čtivé písmo s bohatou nabídkou řezů. Pro společnost Adobe jej navrhl Paul D. Hunt.

logo04

Barevnost

Dalšími základními barvami je černá (urbanismus, silnice) a metalická (technologie, strojírenství).

Doplňkové barvy rozvíjejí a diferencují naší vizuální identitu. Proto se jimi analogicky stávají rozlišovací barvy sběrných nádob.

logo05

Ilustrace

Čisté linky a geometrické tvary přímo navazují na vizuální podobu loga. Motivy vyobrazují nejznámější plzeňské reálie, jako je kostel sv. Bartoloměje, Velká synagoga či brána pivovaru.

Doplňujícími motivy se stávají obrazy přírody, svozových aut, košu a odpadových nádob, které pohromadě vytvářejí jednotný ekosystém.

Merkantilní tiskoviny

cistaplzen_logomanual_Stránka_053

Hlavičkový papír

Na hlavičkový papír tiskneme smlouvy,  formuláře a obecně všechny dokumenty, které obsahují právně závazné identifikační údaje společnosti. Tato předloha nesmí být bez identifikačních údajů (adresa sídla a zápis v OR) používána pro externí komunikaci.
cistaplzen_logomanual_Stránka_055

Dopisní obálka

Naše logo je umístěno na přední straně v levém horním rohu obálky. Zadní strana obálky obsahuje ilustraci. Logo Čisté Plzně slouží jako grafická pečeť, která se při otevření obálky roztrhne. Obálku vyplňujeme buď rukopisně či potiskem na osobní tiskárně. Výroba obálek je zajištěna ofsetovým tiskem předepsanou přímou barvou (PANTONE) na bílý recyklovaný papír.
cistaplzen_logomanual_Stránka_057

Vizitka

Vizitku tisknem ofsetovým či digitálním tiskem předepsanou přímou barvou (PANTONE) na kvalitní papír (např. Rives Linear White) v gramáži 350 g/m2 (struktura papíru musí být orientována horizontálně). Vizitka obsahuje vyjma kontaktů také obchodní název společnosti, adresu sídla a web. Dle potřeby je možné tisknout vizitku oboustranně (obě jazykové verze) nebo jednostranně (pouze česká verze).
cistaplzen_logomanual_Stránka_061
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
Nosíme ji při sobě vždy, když pracovně opouštíme areál našeho sídla. Díky rozměru kreditní karty je odolná a skvěle se vejde do peněženky, ale lze ji i vložit do pouzdra a zavěsit na krk. Karta obsahuje černobílou fotku zaměstnance, jeho jméno, logotyp společnosti a číslo dokladu. Pro její tvorbu slouží šablona přiložená v dokumentaci tohoto manuálu.
cistaplzen_logomanual_Stránka_063
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTAwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VQYXJrb3ZhYyVDMyVBRCUyMGthcnRhJTNDJTJGYiUzRSUyMGplJTIwbW9jbiVDMyVCRCUyMG4lQzMlQTFzdHJvaiUyQyUyMGQlQzMlQURreSUyNm5ic3AlM0JuJUM0JTlCbXUlQzUlQkUlMjBhdXRvJTIwbmV6bWl6JUMzJUFEJTIweiUyNm5ic3AlM0JmaXJlbW4lQzMlQURobyUyMHBhcmtvdmklQzUlQTF0JUM0JTlCLiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Parkovací karta má rozměry A5, takže je za sklem auta dostatečně viditelná. Výtisk je opatřený laminací, aby karta dlouho vydržela a v případě potřeby bylo jednoduché vyrobit novou.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_065
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
Blok je vyrobený z recyklovaného papíru. Na obálce z neběleného papíru je vyražené logo. Odnímatelný pruh na přebalu obsahuje ilustraci a na druhé straně informace o společnosti.
cistaplzen_logomanual_Stránka_067
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTUwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VGaXJlbW4lQzMlQUQlMjBkZXNreSUzQyUyRmIlM0UlMjBqc291JTIwemRlJTIwcHJvJTIwdG8lMkMlMjBhYnklMjZuYnNwJTNCc2UlMjZuYnNwJTNCZCVDNSVBRmxlJUM1JUJFaXQlQzMlQTklMjBkb2t1bWVudHklMjBuZXBvenRyJUMzJUExY2VseS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Firemní desky jsou tištěné přímo barvou na tvrdý nebělený papír. Vnější i vniřní strana je opatřená ilustrací a logem. Kapsa obsahuje výřezy na upevnění vizitky.
cistaplzen_logomanual_Stránka_069
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVJheiVDMyVBRHRrbyUzQyUyRmIlM0UlMjBqZSUyMHBvZHBpc2VtJTIwZmlybXkuJTIwUG91JUM1JUJFJUMzJUFEdiVDMyVBMW1lJTIwc2Ftb2JhcnYlQzMlQURjJUMzJUFEJTIwc3lzdCVDMyVBOW0lMjBUcm9kYXQlMkMlMjBkJUMzJUFEa3klMjBrdGVyJUMzJUE5bXUlMjBuJUMzJUExbSUyMGlua291c3QlMjBuaWtkeSUyMG5ldnlzY2huZS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Razítko je určeno výhradně pro formální obchodní styk, k otisku se používá pouze černý inkoust. Otiskem razítka na čistý papír nevznikne hlavičkový papír. Použití takového dokumentu je zakázáno.
cistaplzen_logomanual_Stránka_071
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
Děkovná karta v rozměrech DL obsahuje na přední straně ilustraci s logem a na zadní straně text „Děkujeme Vám za Vaši přízeň“ (česká verze) nebo „with Compliments“ (anglická verze). Nemusíme se bát ji použít a nemusíme jejím použitím šetřit. Možná bychom byli někdy překvapeni, jak poděkování může pomoci lepším osobním vztahům.
cistaplzen_logomanual_Stránka_073
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRSVDNSVBMHQlQzMlQUR0a3klMjBuYSUyMHZ6a2F6eSUzQyUyRmIlM0UlMjBuJUMzJUExbSUyMHBvbSVDMyVBMWhhaiVDMyVBRCUyMHNjaG92YXQlMjBjZWwlQzMlQkQlMjBuJUMzJUExJUM1JUExJTIwcHJhY292biVDMyVBRCUyMHN0JUM1JUFGbCUyMHBvZCUyMHZyc3R2b3UlMjBwb3puJUMzJUExbWVrJTJDJTIwJUMzJUJBa29sJUM1JUFGJTIwYSUyMGtvbnRha3QlQzUlQUYuJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Původní Post-it byly vynalezeny před 50 let ve Spojených státech amerických ve společnosti 3M. Jsou doplněny logotypem a vodoznakem. Zadní strana obsahuje proužek lepícího pásu.
cistaplzen_logomanual_Stránka_075
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
Propiska musí být doplněna o zelené prvky a být označena logotypem v horizontální variantě.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_077
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTUwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VHdW1hJTNDJTJGYiUzRSUyMGplJTIwaWRlJUMzJUExbG4lQzMlQUQlMjBkJUMzJUExcmtvdiVDMyVCRCUyMHAlQzUlOTllZG0lQzQlOUJ0JTJDJTIwbmVibyVDNSVBNSUyMHBhcCVDMyVBRHIlMjAlQzQlOERpc3QlQzMlQUQlMjBzdGVqbiVDNCU5QiUyMGRvYiVDNSU5OWUlMkMlMjBqYWtvJTI2bmJzcCUzQm15JTIwUGx6ZSVDNSU4OC4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Guma je zasazena do pláště z recyklovaného papíru, který obsahuje logotyp a adresu na webové stránky. Mezi další dárkové předměty můžeme zahrnout odznaky či ekologické flash disky vyrobené z korku či recyklovaného papíru.
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
cistaplzen_logomanual_Stránka_081
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
Web využívá ilustračních fotografií a vychází z naší základní barevnosti. Je založený na systému dvou menu, kdy spodní menu nabízí informace o službách Čisté Plzně, zatímco to vrchní se zaměřuje na informace o společnosti jako takové. Design webu je připraven jako šablona pro redakční systém WordPress, splňuje všechny standarty z hlediska přístupnosti a je plně responzivní, takže se bude dobře zobrazovat jak na osobních počítačích, tak na mobilních zařízeních.
cistaplzen_logomanual_Stránka_083
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRUZhY2Vib29rb3YlQzMlQTElMjBzdHIlQzMlQTFua2ElM0MlMkZiJTNFJTIwamUlMjBqZWRuJUMzJUFEbSUyMHplJTIweiVDMyVBMWtsYWRuJUMzJUFEY2glMjBrYW4lQzMlQTFsJUM1JUFGJTIwbmElQzUlQTElQzMlQUQlMjBrb211bmlrYWNlJTIwayUyNm5ic3AlM0JvYiVDNCU4RGFuJUM1JUFGbSUyMFBsem4lQzQlOUIuJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Na Facebooku se snažíme veřejnosti informace jednoduchou formou oznámit nebo vysvětlit. Komunikace musí být obousměrná, na dotazy veřejnosti v maximální možné míře odpovídáme. Pokud posíláme například odkaz na tiskovou zprávu, vždy ji doplníme krátkým komentářem. Obecně komunikujeme přátelsky a ochotně. Vzhled stránky je navržen tak, aby upoutal výraznou kresbou na zeleném pozadí a zároveň nechal našemu logu prostor, které potřebuje. Pokud pracujeme s fotkami, dáváme si pozor, aby byly kvalitní. Pokud musíme používat nekvalitní fotky z mobilních telefonů, můžeme zkusit použít nějaký z filtrů.
cistaplzen_logomanual_Stránka_085
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTUwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VTdHIlQzMlQTFua2ElMjBuYSUyMFR3aXR0ZXJ1JTNDJTJGYiUzRSUyMGplJTIwb2JzYWhvdiVDNCU5QiUyMHVyJUM0JThEZW5hJTIwc3AlQzMlQUQlQzUlQTFlJTIwb2Rib3JuJUM0JTlCaiVDNSVBMSVDMyVBRCUyMHZlJUM1JTk5ZWpub3N0aS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Zatímco Facebook je lepší v propojování lidí, Twitter má navrch v propojování myšlenek, informací a trendů. V České republice je zatím v porovnání s Facebookem využíván spíše odbornější veřejností, a tak informace, které zde budeme publikovat, mohou být také odbornějšího rázu. Nezapomeňme ale na omezení 140 znaků.  
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
cistaplzen_logomanual_Stránka_099
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
Bílo-zelená kombinace odkazuje k základním barvám Čisté Plzně, symbolizuje vztah k životnímu prostředí, přírodě a ekologii, bíla potom čistotu a efektivitu. Udržujeme naše vozy čisté a v reprezentativním stavu. Pokud řídíme služební osobní automobil v barvách Čisté Plzně, chováme se na silnicích zdvořile a tolerantně.
cistaplzen_logomanual_Stránka_101
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVN2b3pvdiVDMyVBOSUyMHZvenklM0MlMkZiJTNFJTIwanNvdSUyMHZsYWprb3ZvdSUyMGxvZCVDMyVBRCUyMGElMjZuYnNwJTNCamVkbiVDMyVBRG0lMjB6JTI2bmJzcCUzQmhsYXZuJUMzJUFEY2glMjBzeW1ib2wlQzUlQUYlMjAlQzQlOENpc3QlQzMlQTklMjBQbHpuJUM0JTlCLiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Bílo–zelená kombinace vycházející ze základních barev Čisté Plzně je doplněná kresbou a sloganem. Stejně jako osobní automobily, i svozové vozy udržujeme čisté a v reprezentativním stavu.
cistaplzen_logomanual_Stránka_105
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTUwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VQcmFjb3ZuJUMzJUFEJTIwYnVuZGElM0MlMkZiJTNFJTIwamUlMjB6JUMzJUExa2xhZGVtJTIwbmElQzUlQTElQzMlQUQlMjB1bmlmb3JteSUyQyUyMGQlQzMlQURreSUyMGt0ZXIlQzMlQTklMjBwJUM1JUFGc29iJUMzJUFEbWUlMjBqZWRub3RuJUM0JTlCJTIwYSUyNm5ic3AlM0Jwcm9mZXNpb24lQzMlQTFsbiVDNCU5Qi4lMjAlM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Její barva odpovídá naší základní barvě a je doplněna velkým bílým logem na zádech a malým logem na přední části. Reflexní pruhy zvyšují bezpečnost při pohybu na silnicích.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_107
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTIwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VQcmFjb3ZuJUMzJUFEJTIwa2FsaG90eSUzQyUyRmIlM0UlMjBqc291JTIwc3BvZG4lQzMlQUQlMjAlQzQlOEQlQzMlQTFzdCVDMyVBRCUyMG5hJUM1JUExJUMzJUFEJTIwdW5pZm9ybXkuJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Zelená barva odpovídá základní barvě Čisté Plzně a je doplněna reflexními pruhy pro zvýšení bezpečnosti při pohybu na silnicích.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_109
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVByYWNvdm4lQzMlQUQlMjBtb250JUMzJUE5cmtvdiVDMyVBOSUyMGthbGhvdHklM0MlMkZiJTNFJTIwanNvdSUyMGRhbCVDNSVBMSVDMyVBRCUyMHZhcmlhbnRvdSUyMHNwb2RuJUMzJUFEJTIwJUM0JThEJUMzJUExc3RpJTIwbmElQzUlQTElQzMlQUQlMjB1bmlmb3JteS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Jejich barva odpovídá základní barvě Čisté Plzně a je doplněna logem na zadní a přední části vrchní části kalhot. Reflexní pruhy zvyšují bezpečnost při pohybu na silnicích.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_111
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
cistaplzen_logomanual_Stránka_115
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVNhbW9sZXBreSUzQyUyRmIlM0UlMjB2ZSUyMHR2YXJ1JTIwYnVibGluJTIwanNvdSUyMGtsJUMzJUFEJUM0JThEb3YlQzMlQkRtJTIwbm9zaXRlbGVtJTIwbmElQzUlQTFpY2glMjBzZCVDNCU5QmxlbiVDMyVBRCUyMG5hJTI2bmJzcCUzQnYlQzMlQURrdSUyMG9kcGFkb3YlQzMlQkRjaCUyMG4lQzMlQTFkb2IuJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Pomocí samolepek sdělujeme, kdy bude daná odpadová nádoba vyvezena, informujeme občany o našich kontaktních detailech nebo jim například děkujeme za to, že třídí odpad. Budou umístěny výhradně na vících a horních poklopech košů a odpadových nádob. Jejich čistě zelené či metalické provedení vychází ze základní barevnosti definované v kapitole 4.1.
cistaplzen_logomanual_Stránka_117
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRU9kcGFkb3YlQzMlQTklMjBuJUMzJUExZG9ieSUzQyUyRmIlM0UlMjBqc291JTIwdXIlQzQlOERlbnklMjBrJTI2bmJzcCUzQm9ka2wlQzMlQTFkJUMzJUExbiVDMyVBRCUyMHNtJUM0JTlCc24lQzMlQTlobyUyMG9kcGFkdSUyMGRvbSVDMyVBMWNub3N0JUMzJUFEJTIwbmVibyUyMGZpcmVtLiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Odpadové nádoby se vyskytují v různých velikostech a tvarech. Vždy jsou ale označeny naším logem, telefonním číslem a webem. Tyto údaje jsou zpravidla doplněny dodatečnou samolepkou s informací o tom, kdy svoz odpadu v dané lokalitě probíhá.
cistaplzen_logomanual_Stránka_119
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwMTUwcHglMjAxMHB4JTIwMjBweCUzQiUyMiUzRSUwQSUzQ2IlM0VTYiVDNCU5QnJuJUMzJUE5JTIwbiVDMyVBMWRvYnklM0MlMkZiJTNFJTIwanNvdSUyMG0lQzMlQURzdGVtJTIwcHJvJTIwb2RrbCVDMyVBMWQlQzMlQTFuJUMzJUFEJTIwb2RwYWR1JTIwdXIlQzQlOERlbiVDMyVBOWhvJTIwayUyNm5ic3AlM0JyZWN5a2xhY2kuJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Sběrné nádoby jsou na přední straně označené samolepící fólií, která obsahuje logo, ilustraci a vysvětlení, jaký typ odpadu do kontejneru patří. Na víku je doplněna samolepkami s logem, kontakty a poděkováním za třídění odpadu. Místa okolo sběrných nádob udržujeme čistá.
cistaplzen_logomanual_Stránka_121
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRU9kcGFka292JUMzJUJEJTIwa28lQzUlQTElM0MlMkZiJTNFJTIwamUlMjBwJUM1JTk5ZWRtJUM0JTlCdGVtJTIwbmElQzUlQTFlaG8lMjBrYSVDNSVCRWRvZGVubiVDMyVBRGhvJTIweiVDMyVBMWptdS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Má mnoho podob, ale vždy je označen naším logem a na víku samolepkou s telefonním číslem a webovou adresou. Protože nepořádek podněcuje lidi k vytváření dalšího nepořádku, místo okolo odpadkových košů při vývozu uklízíme.
cistaplzen_logomanual_Stránka_123
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRUJyJUMzJUExbnklMjBkbyUyMHN2b3pvdiVDMyVCRGNoJTIwZHZvciVDNSVBRiUzQyUyRmIlM0UlMjB2JUMzJUFEdGFqJUMzJUFEJTIwb2IlQzQlOERhbnklMjBhJTI2bmJzcCUzQm1vdGl2dWolQzMlQUQlMjBqZSUyMHRhayUyMGslMjZuYnNwJTNCdmplemR1JTIwZG8lMjBhcmUlQzMlQTFsdS4lM0MlMkZ0ZCUzRSUwQSUzQyUyRnRyJTNFJTBBJTNDJTJGdGJvZHklM0UlMEElM0MlMkZ0YWJsZSUzRQ==
Klíčovým prvkem je brána, která je výrazným identifikátorem sběrného dvora a nese na své konstrukci název Čistá Plzeň a naše logo. Místa vjezdů vždy doplňujeme popínavými rostlinami, například břečťanem. Vytváříme tak příjemný pocit spojení s přírodou. Pokud je to možné, je žádoucí nechat břečťanem porůst i plot okolo areálů. Je potřeba ale myslet na to, že popínavé rostliny potřebují jednou za čas údržbu.
cistaplzen_logomanual_Stránka_125
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVpuYSVDNCU4RGVuJUMzJUFEJTIwbmElMjBwbG90JUM0JTlCJTIwc2IlQzQlOUJybiVDMyVBOWhvJTIwZHZvcmElM0MlMkZiJTNFJTIwamUlMjBqYXNuJUMzJUE5JTJDJTIwdmlkaXRlbG4lQzMlQTklMjBhJTI2bmJzcCUzQiVDNCU4RGl0ZWxuJUMzJUE5LiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Vždy obsahuje naše logo, kontaktní údaje, otevírací hodiny a informace o provozovateli.  
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
cistaplzen_logomanual_Stránka_129
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRU5hJUM1JUExZSUyMHMlQzMlQURkbG8lM0MlMkZiJTNFJTIwamUlMjAlQzQlOERpc3QlQzMlQTklMkMlMjB1a2xpemVuJUMzJUE5JTIwYSUyNm5ic3AlM0JkJUMzJUFEa3klMjAlQzUlQkVpdiVDMyVBOSUyMHplbGVuaSUyMHAlQzUlQUZzb2IlQzMlQUQlMjBuYSUyMHBydm4lQzMlQUQlMjBwb2hsZWQlMjBwJUM1JTk5JUMzJUExdGVsc2t5LiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Fasáda využívá kombinace bílé a zelené barvy. Zelená barva je zde pouze doplňková, pokud ji z technických důvodů nelze použít, může být na fasádě zastoupena pouze logem, ale je třeba pamatovat na její využití na jiných částech areálu. Loga jsou umístěna na viditelných místech a mají kolem sebe dostatek prostoru. Plot okolo areálu je možné nechat porůst břečťanem podobně jako u sběrných dvorů, od kterých se můžeme inspirovat i co se týče vjezdové brány do areálu.
cistaplzen_logomanual_Stránka_131
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVZsYWpreSUyMGElMjBwcmFwb3J5JTNDJTJGYiUzRSUyMGpzb3UlMjB2JUMzJUJEcmF6biVDMyVCRG0lMjBpZGVudGlmaWslQzMlQTF0b3JlbSUyMG5hJUM1JUExaWNoJTIwcHJvdm96JUM1JUFGLiUzQyUyRnRkJTNFJTBBJTNDJTJGdHIlM0UlMEElM0MlMkZ0Ym9keSUzRSUwQSUzQyUyRnRhYmxlJTNF
Bílé logo je umístěno na naší jasně zelené barvě, díky čemuž jsou vlajky dobře viditelné z velké vzdálenosti i za špatného počasí. Logotyp je doplněn odkazem na náš web.  
cistaplzen_logomanual_Stránka_135
JTNDdGFibGUlM0UlMEElM0N0Ym9keSUzRSUwQSUzQ3RyJTNFJTBBJTNDdGQlMjBzdHlsZSUzRCUyMnBhZGRpbmclM0ElMjAyMHB4JTIwODBweCUyMDEwcHglMjAyMHB4JTNCJTIyJTNFJTBBJTNDYiUzRVpuYSVDNCU4RGVuJUMzJUFEJTIwdiUyNm5ic3AlM0JpbnRlcmklQzMlQTlydSUzQyUyRmIlM0UlMjBuJUMzJUExbSUyMHVtbyVDNSVCRSVDNSU4OHVqZSUyMG5haiVDMyVBRHQlMkMlMjBjbyUyMHBvdCVDNSU5OWVidWplbWUuJTIwJTNDJTJGdGQlM0UlMEElM0MlMkZ0ciUzRSUwQSUzQyUyRnRib2R5JTNFJTBBJTNDJTJGdGFibGUlM0U=
Značení na dveřích je postaveno na modulárním systému pásů s jednoduše měnitelným obsahem. Piktogramy a číselné označení dveří využívá řezané grafiky v barvě nebo frézování.  
Kampaň k registraci
cista_plzen_kompozice_kampan
Webová stránka
website_mockup3
website_mockup_device4
Televizní reklama

Podpůrným prostředkem kampaně se stal půlminutový televizní spot, který se vysílal v regionálních televizích a na městských obrazovkách. Jeho smyslem bylo informovat všechny vlastníky nemovitostí ve městě, aby se v termínu od 1. června do 1. září zaregistrovali do nového systému nakládání s odpadem.

Jeho výsledná podoba je postavená čistě na rozanimované ilustraci, jež je prostoupena celým vizuálním stylem společnosti.

Voiceover: Martin Stránský
Hudba: PR_MusicProductions

Realizace